Avala Büroopinnad logo

11. juuni 2020

Avalas on olemas oluline abimees seal, kus Google enam ei aita

Paljud meist mäletavad autosõitu võõrastel teedel enne seda, kui meie taskusse tekkisid nutitelefonid moodsate kaardirakendustega. Sel ajal sujus autosõit tänu tee ääres olevatele viitadele, mis aitasid meil jõuda sujuvalt punktist A punkti B. Navigeerimine suuremates büroohoonetes ja ärilinnakutes ei erine palju autosõidust 15 aastat tagasi, sest Google kaardirakendus parkimiskoha, ettevõtte bürooukse või lifti leidmisel aidata ei pruugi.

Seetõttu on Avala ärikvartalis hoolikalt läbi mõeldud, kuidas viitadega teha külastajale navigeerimine kvartalis võimalikult hõlpsaks ja et inimeste liikumisteed oleksid kaardistatud selgelt ja arusaadavalt. Esmapilgul võivad viidad tunduda väikesed tähtsusetud pisiasjad, kuid tegelikkuses on need inimesekeskse ärilinnaku lahutamatu ja oluline osa.

Graafilise Disaini stuudio Dint disainer ja Ettevõtluskõrgkool Mainor Infograafika õppejõud Helena Nagel, kes töötas välja Avala viidanduse ja infograafika kontseptsiooni, on veendunud, et kasutajasõbralikul infograafikal on külastajate rahulolule suur mõju.

“Üheselt mõistetava ja järjepideva märgisüsteemiga tunneb külastaja end oodatult. Hetk, mil kontori külastaja peab hakkama leidma endale kas parkimikohta või õiget välisust, on väga suure tähtsusega. Kui see ei ole üheselt arusaadav, siis tänapäeva kiire elutempo juures kajastub iga väline ärritus inimese emotsioonides. keegi ei taha hommiku esimese asjana näha enda külalise morni nägu, sest oodatu eksles parkimismajas või ei leidnud bürood üles,” rääkis Nagel.

Viidandus kui omaette disainivaldkond on Eestis alles kanda kinnitamas. “Viidal ja viidal võib olla suur vahe. Väga suur osa linnapildis olevatest viitadest ja siltidest ei ole ümbritsevaga harmoonias, büroohoonetes kohtame tihti standardlahendusi, mis on konkreetses kohas kas liiga väikesed ja seeläbi loetamatud või siis asuvad vales kohas ja ei aita inimesi edasi,” selgitas Nagel.

Tema sõnul on hea viidandus on nagu sujuv lennureis, mille puhul ei pane õhusolekut tähelegi. “Halva info edastuse tõttu kogetud ekslemine samastub aga turbulentsiga, millest peale lennureisi ka tuttavatele räägitakse ja mis lõpuks jääbki lennust meelde. Seetõttu, kui soov on jätta enda külalistele hea mulje, ei saa viidandust tähelepanuta jätta. Avalas pole selles osas hinnaalandust tehtud.”

Viidad võivad kanda endas ka mängulisust ning lisaks õigele kohale näidata kätte ka suuna paremale eluviisile. Nageli sõnul panevad Avala ärimajad palju rõhku inimeste tervisele ja viidad kutsuvad muuhulgas mõtlema, kuidas lihtsate vahenditega saab igapäevaselt panustada enda tervisesse läbi liikumise.

“Treppide eelistamine lifti asemel on üks samm selles suunas. Treppidel oleva graafikaga innustame Avalas töötavaid inimesi lõbusal viisil kasutama treppi. Sellise majasisese terviseraja mõte on teha trepikoda atraktiivseks, et liftist loobuja ei satuks kõledasse trepikotta vaid lõbusasse keskkonda, kus iga pisidetail on läbi mõeldud,” avas Nagel Avala viidandusmaailma.

Avala ärikvartali esimene 12-korruseline büroohoone valmib juba selle aasta lõpuks.

KRISTO SOITU
Müügijuht-haldur
+372 5627 7001 kristo.soitu@kaamos.ee

Küsi lisainfot

* Kohustuslik väli

Täname huvi tundmast!

Võtame peagi ühendust.

Andmete edastamisel tekkis tõrge.

Proovi uuesti või võta ühendust telefoni teel!